Zdravotnictví & Procedury-Minerální prameny a pitná kúra

Windsor Spa Hotel
 
Rezervovat
Příjezd
Odjezd ...
1
noc nocí
Rezervujte si pobyt Garantována nejlepší sazba
Minerální prameny a pitná kúra

Pitná kúra

Karlovarská minerální voda má následující blahodárné účinky:

 • Zlepšuje produkci žluči v játrech a její pohyb žlučovými cestami do dvanácterníku
 • Normalizuje sekreci žaludečních šťáv
 • Má stimulační účinek na vnější sekreci pankreatu
 • Zvyšuje trávicí aktivitu v dvanáctníku
 • Snižuje hladinu cukru v krvi a moči
 • Zlepšuje acidobazickou rovnováhu, pokud jde o mírnou alkalizaci organismu
 • Snižuje hladinu kyseliny močové v krvi
 • Působí močopudně
 • V neposlední řadě snižuje hladinu cholesterolu a dalších tuků v krvi

Dvanáct karlovarských léčivých pramenů má téměř stejné chemické složení. Liší se pouze teplotou (30-72 ° C) a množstvím volného rozpuštěného oxidu uhličitého, které také ovlivňuje pH 6,5-7,3.

Karlovarská minerální voda není určena k trvalému nebo neregulovanému použití. Denní dávku by měl doporučit lékař. Mělo by se pít před jídlem, nejlépe během procházky u pramenů. Více o karlovarských pramenech a kolonádách se dočtete na odkazu.

 

Prameny

Jedinečnost zdrojů:

a) Karlovarská termální voda je jedinečná svým chemickým složením a fyzikálními vlastnostmi. Nejstarší složky této vody jsou starší než 25 000 let, plynný oxid uhličitý je projevem postvulkanické činnosti této oblasti. Minerální voda obsahuje velké množství hlavních, vedlejších a stopových prvků. Významný je např. Obsah selenu, který má schopnost odstraňovat z těla kumulativní toxiny (olovo, kadmium atd.) A pravděpodobně také radionuklidy.

b) Prameny jsou slabě radioaktivní, poruchové struktury, ve kterých cirkuluje termální voda, vypouštějí do atmosféry řadu důležitých látek, které zjevně blahodárně působí na lidský organismus.

c) Zdejší termální prameny, jejichž teplota dosahuje až 73,4 oC, patří do oblasti pod Krušnými horami. V důsledku vysoké teploty termiky vzniká mechanická směs vody a plynného CO2, což mimo jiné způsobuje přerušovaný charakter spreje Hot Spring. Zatímco základní chemické složení všech tepelných výpotků je téměř totožné, jednotlivé řetězce se liší teplotou, obsahem volného rozpuštěného oxidu uhličitého, radioaktivitou a koncentracemi vedlejších produktů a stopových látek.

d) Z hlediska hydrochemických a genetických aspektů je chemie karlovarských pramenů extrémně komplikovaná, a proto mimořádně zajímavá. V odborné terminologii jde o termální, hypotonickou, silně mineralizovanou minerální vodu typu Na-HCO3SO4Cl (alkalická glauberová sůl, podle starší nomenklatury alkalicko-solný-muriatic). Obsah farmakodynamicky aktivních látek hraje hlavní roli v léčivém účinku těchto vod.

e) Celkový výtěžek zřídelní struktury je dlouhodobě velmi stabilní a je kolem 2 000 l.min-1. Podíl velkých teras (tj. Hot Spring Springs) představuje 95% této hodnoty, zbytek tvoří malé prameny a divoký odtok.

f) Karlovarské termominerální vody jsou vhodné pro vnitřní i venkovní použití. Má pozitivní vliv na:
– metabolismus,
– celý zažívací trakt,
– paradontická onemocnění,
– celkový fyzický stav,
– zvýšení imunity a prevence civilizačních chorob

 • Parolonáda
 • Mlýnská kolonáda
 • Tržní kolonáda
 • Zámecká kolonáda
 • Vřídelní kolonáda
Pramen Vřídlo 73,4°C Vřídelní kolonáda
Pramen Karla IV. 61,7°C Tržní kolonáda
Dolní Zámecký pramen 52,9°C Tržní kolonáda
Horní Zámecký pramen 53,6°C Zámecké lázně
Tržní pramen 64,7°C Tržní kolonáda
Mlýnský pramen 58,6°C Mlýnská kolonáda
Rusalčin pramen 60,4°C Mlýnská kolonáda
Pramen knížete Václava I. 66,1°C Mlýnská kolonáda
Pramen knížete Václava II. 64,5°C Mlýnská kolonáda
Libušin pramen 63,4°C Mlýnská kolonáda
Skalní pramen 47,1°C Mlýnská kolonáda
Pramen Svobody 63,2°C vlastní altán pramene
Sadový pramen 42,8°C hala Sadového pramene
Pramen Štěpánka 14,4°C vlastní altán pramene
Pramen Hadí 30 °C Sadová kolonáda
 

Lékaři + Zdravotnický personál

Mudr Koula je vedoucí lékař s jedinečnými zkušenostmi a dlouhodobě úspěšnou kariérou. Klíčem k úspěchu našeho Spa & Wellness je jeho individuální přístup k hostům spolu s aplikací nových metod a technických postupů.   Paní Bernathova je důležitým článkem...
 

Fyzio

MAGNETICKÁ TERAPIE Metoda vysoké indukční magnetoterapie funguje následovně: přístroje generují elektromagnetické pole promítané do omezeného segmentu lidského těla tak, aby pokrývalo aplikační zónu. Toto pole interaguje s buňkami těla, poté se v nich spouštějí kompenzační mechanismy,...
 

Minerální Bazének

Plavecký bazének s min./termální vodou V lázeňském hotelu Windsor můžete zažít tradiční karlovarskou lázeňskou léčbu: bazén s léčivou termální minerální vodou o teplotě 36-38 ° C. Tento bazén je jedinečný v Karlových Varech i v České...
 

Obecné kontraindikace lázeňské léčby

Infekční choroby přenosné na člověka a bacilonosičství Klinické známky oběhového selhání, maligní arytmie Často se opakující profusní krvácení Zhoubné nádory zjištěné po dobu léčení a po tomto léčení s klinicky zjistitelnými známkami pokračování choroby ...